MENU

Historie místa

Vznik Hotelu Vyhlídka  se datuje do roku 1938, kdy na místě dnešního hotelu nechal pan Slávek Mrština vystavět Mrštinovu Chatu Na Vyhlídce, která sloužila jako výletní restaurace. Podle dostupných informací chata "Na Vyhlídce", ležící na kopci nad Náchodem při polní cestě na Jiráskovu chatu, byla předchůdkyní dnešního hotelu. Již v letech 1945-49 došlo k rozšíření a zmodernizování původní stavby a vznikl tak Hotel Vyhlídka s nádhernou vyhlídkovou terasou a níže položenou zahradní restaurací. Provoz za války nebyl podrobně zjišťován.

Původní chata "Na Vyhlídce" byla již provedena v moderním stavitelském stylu. Okamžitě byla cílem náchodských měšťanů a také lázeňských hostů při nedělních procházkách. 

Po 2. světové válce v letních měsících v zahradní restauraci hráli k tanci vysokoškolští studenti, bývalí hráči orchestru Miloslava Zachovala a také Melodie Idy Švorce. Vlevo byl přístavek pro barové posezení při nepříznivém počasí. Pod hlavní budovou byl bar, kde hrály různé taneční skupiny k tanci. Celé místo i s několika domy pod hotelem se nazývá "Na Rozkoši". Okolní stráně v zimě sloužily pro zimní radovánky. V roce 1952 ale došlo k vyvlastnění objektu. Nejprve zde měla internát zdravotní škola, a potom zde bylo umístěno plicní sanatorium. V 80. a 90. letech zde členové ČSM pořádali 30. dubna "mírové ohně", jakousi náhradu za pálení čarodějnic.

V roce 1991 byl hotel v restituci vydán Miloslavu Mrštinovi, prvorozenému synovi původního majitele. Bohužel byl hotel předán v žalostném stavu, proto ho nový majitel celý dovybavil a přizpůsobil požadavkům tehdejší doby. Pro zkvalitnění příjemného pobytu majitel kompletně zrekonstruoval zahradní restauraci, vybudoval zahradní jezírko a v neposlední řadě proměnil přilehlé pozemky na příjemnou a upravenou zahradu s oblíbeným posezením v zahradních altánech, kde nechyběl ani letní bar. Se zvyšujícími se požadavky hostů se Miloslav Mrština v roce 2003 rozhodl nejen pro kompletní rekonstrukci celého hotelu, ale také pro rozsáhlou přístavbu jak hotelové části, restaurace a sportovně-relaxačního zázemí. 

(zdroj: http://www.beloves.wz.cz/pdf/2014/doplnek_nachod_vcera.pdf)

vyhlídka 1940

vyhlídka 1945

DOPORUČENÉ POBYTY